Drewno w domu – ciekawe rozwiązania

Drewno w domu – ciekawe rozwiązania

Źródło: https://e-kuchcikowo.pl/c/122/garnki-na-pare-garnki.html

Drewno jest materiałem do dziś bardzo chętnie wykorzystanym w aranżacjach. O jego uroku świadczy to, że jest także chętnie wykorzystywane jako model, jako wzór – na jego podstawie robi się meble z płyt czy panele drewnopodobne. Oznacza to, że drewno samo w sobie jest inspirującą i interesującą dekoracją. Potrzeba naśladowania go wynika z tego, że jest to materiał dość drogi oraz wymagający, niekiedy kapryśny. O drewno po prostu trzeba umieć odpowiednio dbać i trzeba umieć je tak traktować, by mogło przez długi czas pozostawać w nienagannym stanie.

Dobrze pielęgnowane i zadane drewno będzie pięknie się prezentować i spełniać swoje funkcje przez długie lata, zadbane meble drewniane mogą służyć wielu pokoleniem, podobnie jak np. eleganckie podłogi drewniane. Jednak jeśli drewno będzie narażone choćby na działanie wilgoci w pomieszczeniu, jeśli będzie myte na mokro a nie na półsucho to wtedy niestety może być narażone na rozpulchnienie, gnicie, zniszczenie. Poza tym musi być ono impregnowane i zabezpieczane choćby przed naturalnymi szkodnikami, przed robakami. Musi być także odpowiednio co jakiś czas czyszczone, by odświeżyć jego powierzchnię, wydobyć jego naturalne piękno i zadbać o to, by drewno było faktyczne eleganckie i piękne.

Dlatego na pewno jest to materiał luksusowy, wymagający, przeznaczony do takich pomieszczeń, które mają mieć reprezentacyjny charakter o będą faktycznie zadbanie. Na pewno złym pomysłem jest wybór drewna do kuchni – chyba że faktycznie będzie to kuchnia elegancka i raczej reprezentacyjna, a mało używana. Nawet, jeśli byłaby idealna wentylacja i klimatyzacja, to drewno i ta byłoby bardzo narażone na działanie wilgoci. Szafki prędzej czy później, po jakimś czasie by się zaczęły wypocząć, gdyż drewno chłonie wilgoć, pod jej wypływem po prostu puchnie, zmienia strukturę. Dlatego tak bardzo należy się zastanowić nad tym, by nie przesadzać z jego ilością w domu.

Na pewno dobry pomysł to drewno w sypialni i salonie. Może nadać tym wnętrzom zarówno przytulności, jak i niepowtarzalnego charakteru, bardziej luksusowego, prestiżowego. Drewno jest chętnie wykorzystane w modnych aranżacjach – w skandynawskiej czy prowansalskiej, rustykalnej itd. Na pewno jest to materiał modny, ma także jednak i inne zalety o jakich nie można w takim przypadku zapominać. Drewno to jest na pewno w związku z tym materiał o wielu ciekawych i interesujących możliwościach, dający możliwości atrakcyjnego dopełnienia wnętrz i zadbania o ich bardziej elegancki i reprezentacyjny wymiar. Dlatego jak najbardziej trzeba wybrać je jeśli zależy nam na takich właśnie jego walorach, na uzyskaniu takich właśnie wyników, jeśli chodzi o efekty dekoracyjne w danym wnętrzu.

Drewno na pewno może sprawdzić się jako element budulcowy mebli, jest także chętnie wybrany na podłogę. Podłoga drewniana to na pewno bardzo prestiżowe i eleganckie rozwiązanie, które będzie służyć w dobrym stanie przez lata, jeśli będzie odpowiednio konserwowana i myta prawidłowo.

Dodaj odpowiedź