Podłogi w całym mieszkaniu

Podłogi w całym mieszkaniu

Źródło: centrumslowo.pl
Chyba nikt nie zaprzeczy tezie, że podłoga to jeden z istotniejszych elementów każdego mieszkania. Jeśli zatem jesteśmy na etapie wykończeniowym danej nieruchomości, koniecznie powinniśmy zastanowić się, jaki typ podłóg okaże się najlepszym rozwiązaniem. Musimy jednak pamiętać o tym, aby konkretny rodzaj był idealnie dopasowany do charakteru danego pomieszczenia. W przeciwnym razie podłoga może po prostu nie spełniać naszych oczekiwań.

Jeśli przeprowadzamy remont w kuchni, powinniśmy zdecydować się na wykładzinę bądź kafelki. Polacy najczęściej decydują się właśnie na takie warianty, ponieważ są one najbardziej praktyczne. Warto podkreślić, że kuchnia jest dość specyficznym pomieszczeniem, ponieważ to w niej przygotowujemy wszystkie posiłki. Co za tym idzie, na naszą podłogę częstą lądują resztki jedzenia, które czasami dość trudno się usuwa. Nie da się ukryć, że byłoby to szczególnie kłopotliwe, jeśli mielibyśmy w kuchni panele bądź płytki przykryte dywanem. Tego typu powierzchnie zupełnie nie sprawdzają się w tym pomieszczeniu, dlatego należy postawić na inne rozwiązanie. Najlepiej zdecydować się na wykładzinę, z której bez problemu usuniemy jakiekolwiek zanieczyszczenia. Wystarczy przetrzeć wykładzinę mokrym mopem, aby zadbać o czystość w omawianym pomieszczeniu.

W przypadku łazienek idealnym rozwiązaniem są kafelki. Oczywiście nie można zapominać o specyfice tego pomieszczenia, w łazienkach bowiem zawsze panuje wilgoć. Ponadto, często woda ląduje na podłodze, co może potencjalnie zagrozić naszemu bezpieczeństwu. Co za tym idzie, idealnym rozwiązaniem są kafelki o powierzchni antypoślizgowej. Dzięki niej nie będziemy mieć problemów z utrzymaniem równowagi – nawet wtedy, gdy przypadkowo zachlapiemy podłogę. Lepiej postawić na kafelki o wyższej jakości, ponieważ dzięki temu będą one sprawdzać się w swojej roli przez następne lata. Jeśli zdecydujemy się na tańsze odpowiedniki, możemy ślizgać się po ich powierzchni, czego na pewno wolelibyśmy uniknąć.

Jeśli zaś chodzi o podłogi w pokojach, najlepiej zdecydować się na parkiet lub panele. Większość Polaków uważa, że to parkiet jest lepszym rozwiązaniem, przede wszystkim pod względem estetyki. Jeśli zdecydujemy się na ten wariant, musimy pamiętać o odpowiedniej konserwacji podłogi. Drewniane płytki należy czyścić specjalnymi płynami, które nie podrażnią ich powierzchni. Należy także pamiętać o tym, aby szybko usuwać zanieczyszczenia, ponieważ mogą one wbić się w płytki parkietu, jednocześnie je rysując.

Wybór podłogi musi być dostosowany do charakteru danego pomieszczenia, czyli łazienki, kuchni bądź pokoju. Musimy jednak pamiętać o tym, aby podłoga była nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. W tym względzie szczególnie ważne jest dopasowanie jej kolorystyki do aktualnej aranżacji znajdującej się w wybranym pomieszczeniu. Warto zaznaczyć, że większość Polaków rozpoczyna prace wykończeniowe właśnie od podłóg. Co za tym idzie, one stanowią podstawę wobec dalszych prac wykończeniowych oraz wobec umeblowania.