Idealnie czyste okna – 8 sposobów

Idealnie czyste okna – 8 sposobów

Każda gospodyni i gospodarz zgodzi się z tym, że idealnie czyste okna to swego rodzaju wizytówka, która świadczy o danym domu czy mieszkaniu. Nie powinno więc być zaskoczenia, że każdy szuka najlepszych rozwiązań, dzięki którym zdobędą wiedzę jak myć okna bez smug i jak uzyskać idealnie czyste i lśniące szyby. Pomysłów może być bardzo wiele i tak naprawdę ile domów, tyle również rozwiązań i indywidualnych metod na czyste okna. Jeśli należysz do grona osób, które zastanawiają się czym myć okna, by doskonale się prezentowały to mamy dla Ciebie kilka sposobów, które możliwe, że będziesz mógł u siebie wykorzystać.

Dobre metody na czyste okna – o czym trzeba pamiętać?
Jeśli mycie okien to dla Ciebie duży problem i nie wiesz jak szybko umyć okna by dobrze się prezentowały to postaraj się wykorzystać przygotowane przez nas porady:

1. Podstawowa i najczęściej wykorzystywana metoda to oczywiście używanie płynu do mycia szyb, ręczników papierowych, ściereczki albo gumowej ściągaczki. W teorii wystarczy wytrzeć dokładnie okno i powinniśmy uniknąć smug. W praktyce bardzo dużo będzie zależeć od jakości płynu, jaki do mycia okien będzie wykorzystywany.

2. Nie trzeba jednak zawsze kupować płynu do mycia szyb. Można również zdecydować się na płyn do mycia naczyń, którego niewielką ilość należy rozpuścić w ciepłej wodzie i wycierać okna na mokro, a potem na sucho. Wycieranie na sucho ma sprawić, że nie zostaną smugi.

3. Jeśli ktoś jest przeciwny detergentom i zastanawia się jak myć okna, może zdecydować się na wykorzystywanie czystej wody w połączeniu z mikrofibrą. Ściereczka z mikrofibry charakteryzuje się bowiem tym, że ma unikalną budowę i bez detergentów poradzi sobie z różnorakimi zabrudzeniami. Oczywiście w tym przypadku również mamy najpierw mycie na mokro, a potem wycieranie na sucho.

4. Dla tych, co stawiają na ekologię, rozwiązaniem będzie również mycie okien roztworem wody z sokiem z cytryny. Pół szklanki soku na szklankę wody. Okna tak umyte będą lśniące, a w mieszkaniu pojawi się miła woń cytryny.

5. Kolejnym ekologicznym i skutecznym sposobem na piękne okna będzie używanie octu. Wystarczą dwie łyżeczki octu na szklankę wody, by mieć czyste i lśniące okna. Szczególnie ta metoda będzie się sprawdzać w momencie, gdy okna są zaniedbane i nie były myte przez dłuższy czas.

6. Jeśli zabrudzenia są tak duże, że ich usunięcie nie jest możliwe wspominanymi metodami zarówno ekologicznymi, jak i tymi z użyciem detergentów powinno się sięgnąć po olej lniany. Posmarowane nim okno zostawiamy na godzinę, po czym myjemy zwykłym płynem do szyb. Taka metoda powinna przynieść efekt i trudne zabrudzenia zostaną usunięte.

7. Jeśli komuś zależy na szybkim myciu okien, może postawić na nowość na rynku – specjalne nawilżane chusteczki do mycia szyb. Wystarczy przetrzeć nimi okno i zostawić do wyschnięcia. Jednak sprawdza się to przy mało zabrudzonych oknach.

8. Do mycia okien wykorzystywać można również płyn do spryskiwaczy. To opcja, która daje dodatkową powłokę na oknach, dzięki której woda spływa szybciej, a jednocześnie kurz osiada wolniej.

Przy pisaniu artykułu wsparcia merytorycznego udzielił producent okien Petecki

Dodaj odpowiedź