Czołowy producent oświetlenia w Polsce – o kim mowa?

Czołowy producent oświetlenia w Polsce – o kim mowa?

Lena Lighting jest jednym z najpopularniejszych producentów oświetlenia w Polsce. Firma powstała w 1989 roku w Środzie Wielkopolskiej. Przez ten czas firma zdążyła się znacznie rozrosnąć, doskonaląc przez cały czas oferowane produkty i wprowadzając nowoczesne rozwiązania w branży oświetleniowej. Najważniejsze wydarzenia z historii firmy to:

 • luty 2000 – powołano do życia dwie spółki – Lena Electric Sp. z o.o. i Lena Sp. z o.o., które zajmowały się kolejno sprzedażą rozwiązań na terenie Polski oraz importem komponentów i towarów oraz eksportem gotowych produktów na rynki zagraniczne,
 • 31 grudnia 2004 – połączenie spółek Lena Lighting sp. Z o.o., Lena Electric sp. Z o.o. i Lena Sp. Z o.o. i powstanie spółki Lena Lighting SA.
 • 1 czerwca 2005 – wprowadzenie spółki na Giełdę Papierów Wartościowych
  styczeń 2008 – nowa hala produkcyjno – magazynowa o powierzchni 14000 metrów kwadratowych została oddana do użytku.

Lena Lighting SA nieustannie się rozwija, stale powiększając zatrudnienie oraz wprowadzając na rynek nowe produkty i systemy, zdobywając tym samym coraz szerszą rzeszę klientów.

Firma Lena Lighting zajmuje się nie tylko produkcją lamp i elementów oświetleniowych, lecz także dostarczaniem gotowych systemów. Produkty pochodzące z naszej firmy można spotkać między innymi:

 • w służbie zdrowia
 • w szkołach i przedszkolach
 • w nowoczesnych biurowcach
 • na ulicach i parkingach
 • wewnątrz i na zewnątrz budynków mieszkalnych

Niezależnie od branży, wszystkie nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które doskonale sprawdzają się w warunkach pracy, do których są przeznaczone.

Lena Lighting w służbie zdrowia

Szpitale i przychodnie lekarskie to jedni z najważniejszych klientów naszej firmy. Lena Lighting jako czołowy polski producent oświetlenia oferuje gotowe systemy dla placówek służby zdrowia. Nasza oferta oprócz dostarczenia wybranych przez zamawiającego lamp, obejmuje również:

– bezpłatny audyt energetyczny
– bezpłatny projekt oświetleniowy
– pięcioletnią gwarancję
– obniżenie rachunków za oświetlenie nawet o 50%.

Oferowane przez nas rozwiązania można stosować w gabinetach lekarskich, na korytarzach, w salach operacyjnych czy w salach chorych. Nasi specjaliści dobiorą temperaturę barwową światła w taki sposób, by pozytywnie wpływała na samopoczucie pracowników szpitala czy przychodni oraz jej pacjentów.

Lena Lighting dla szkół

Placówki oświatowe podlegają regularnym kontrolom ze strony sanepidu. Podczas kontroli sprawdzane jest między innymi natężenie światła w salach, w których odbywają się zajęcia. Chcąc zapewnić uczniom i nauczycielom komfortowe warunki pracy, warto zdecydować się na unowocześnienie systemu oświetleniowego. Nasza oferta dla szkół i przedszkoli obejmuje:

 • przygotowanie darmowego projektu oświetlenia i sporządzenie audytu energetycznego
 • dobór elementów oświetleniowych
 • pięcioletnią gwarancję
 • zwrot nakładu poniesionego na modernizację oświetlenia już w przeciągu dwóch lat.

Nasze nowoczesne, ledowe źródła światła gwarantują energooszczędność na poziomie 50%. Brak mrugających świetlówek sprzyja też większemu skupieniu, a co za tym idzie, lepszej atmosferze do nauki.

Strona producenta oświetlenia: https://www.lenalighting.pl/

Dodaj odpowiedź