Pastele w mieszkaniu – doskonałe rozwiązanie, ale z czym je połączyć?

Pastele w mieszkaniu – doskonałe rozwiązanie, ale z czym je połączyć?

Źródło: veltocars.com.pl

Jakiś czas temu zapanowała istna moda na kolory pastelowe w wykończeniu wnętrz. Z całą pewnością jest to rozwiązanie bardzo dobre. Pastele są delikatne, lekkie, miłe dla oka, wnoszą do pomieszczenia pewien powiew świeżości. Wiele osób nie ma jednak pojęcia z czym je łączyć, aby uzyskać naprawdę korzystny efekt. Poniżej próbujemy podpowiedzieć te najlepsze rozwiązania, które sprawdzą się doskonale.

Pastele z innym pastelami

Takie połączenie wcale nie musi być mdłe i pozbawione wyrazu! Trzeba pamiętać, że zestawianie pasteli ze sobą daje nam naprawdę dobry efekt, a jednocześnie jest bardzo bezpieczne. Jest to idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy obawiają się, że zestawią ze sobą niewłaściwe kolory. Jeżeli nie masz doświadczenia w urządzaniu wnętrz, możesz postawić właśnie na pastele połączone z pastelami.

Piękny efekt uzyskuje się, łącząc delikatny róż z kolorem błękitnym. Wiele osób obawia się takiego połączenia, sądząc, że jest ono dobre tylko i wyłącznie do pokoju dziecięcego. Tymczasem okazuje się, że świetnie będzie prezentowało się w łazience, salonie, a nawet kuchni! Kuchnia w takich barwach będzie miejscem subtelnym i pełnym lekkości. Wielu osobom zależy naprawdę na takim efekcie.

Pięknie wygląda również błękit z delikatną żółcią. Takie połączenie to z kolei pewność, że pomieszczenie będzie zachwycać niesamowitą radością! Jeżeli chcesz urządzić miły pokój, w którym aż chce się przebywać, postaw właśnie na te dwa kolory.

Pastele i barwy neutralne

Do kolorów neutralnych zalicza się przede wszystkim beż oraz biel. Barwy te zestawione z pastelami dają naprawdę fantastyczny efekt! Nie jest on mdły, a niezwykle elegancki. Jeżeli zależy ci na tym, aby stworzyć pomieszczenie eleganckie, może z delikatną nutką romantyzmu, postaw właśnie na pastele zestawione z takimi neutralnymi kolorami.

Panie, którym zależy na romantycznym saloniku, powinny postawić na połączenie bieli z jasnym, delikatnym różem o ciepłym odcieniu. Taki pokój będzie również prezentował się wyjątkowo przytulnie i ciepło. Jeżeli do tego zostaną dodane wiklinowe meble, koronki i puszyste poduszki, z pokoju po prostu nie będzie chciało się wychodzić!

Takie zestawienie jest również idealne do małych pomieszczeń, które optycznie trzeba nieco powiększyć. Jasne, delikatne barwy, jak właśnie kolory pastelowe, nadają się do tego celu po prostu idealnie!

Pastele i mocne kolory

Jeżeli szukasz ciekawego wystroju wnętrz o niebanalnym charakterze, postaw na pastele połączone z mocnymi, wyrazistymi i głębokimi kolorami. Niecodziennie prezentuje się delikatny pastelowy róż zestawiony z czernią. Takiego połączenia nie należy się obawiać. Jest ono może zaskakujące, ale naprawdę fantastyczne! Taka aranżacja wnętrza jest niezwykle stylowa i zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby.

Ciekawie wygląda również kolor miętowy w zestawieniu z intensywną fuksją. Jeżeli boisz się tego, że taka barwa cię przytłoczy, pomaluj farbą w kolorze fuksji tylko jedną ścianę. W ten sposób wprowadzisz do pomieszczenia barwny akcent, a jednocześnie nadal będzie panowała w nim przyjemna harmonia.