Podłoga – jaką wybrać do każdego pomieszczenia w naszym domu

Podłoga – jaką wybrać do każdego pomieszczenia w naszym domu

Źródło: ekomiasto.waw.pl

Obecnie inwestorzy mają do wyboru mnóstwo pokryć podłogowych, do najpopularniejszych należą panele podłogowe, płytki. Te są na ogół wybrane,. Rodzajów paneli i płytek jest oczywiście bez liku, można więc dobrać takie, które będą pasować zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności do różnych pomieszczeń. Bardzo ważne jest, żeby podłoga była praktyczne, dobrze zagospodarowana.

Dzięki temu będzie możliwość łatwego utrzymania jej w stanie nienagannej czystości, a przecież o to powinno nam chodzić. Powinno się wybierać właśnie takie rozwiązania, które w tym względzie będą się sprawdzać jak najlepiej. Podłoga przecież narażona jest na różne czynniki, na zabrudzenia, zaplamienia, zachlapanie, zalanie woda czy innymi płynami, pozostawiającymi ślady, ale też powodującymi, że wnika w nią wilgoć.

Niektóre pokrycia podłogowe mogą w związku z tym nasiąkać wilgocią, puchnąć pod jej wpływem. Dlatego do takich pomieszczeń, jak łazienka oraz kuchnia wybiera się pokrycia podłogowe, które nie chłoną wilgoci. Jest to więc przede wszystkim pokrycie z płytek. Płytki mają to do siebie, że są wyjątkowe odporne. Jednak tak naprawdę, jeśli zdecydujemy się na jakoś tani model, można być pewnym, że bardzo szybko, szczególnie w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu lub w takich, w których podłoga jest bardzo narażona na zabrudzenia, zachlapania – czyli np. w kuchni – że powierzchnia płytek będzie szybko ulegała zużyciu, ścieraniu i zniszczeniu. Jak najbardziej więc ważne jest, by stawiać na płytki dobrej jakości. Są one nieco droższe, ale przecież nikt nie chce tak naprawdę wymieniać podłogi co kilka lat.

Tym bardziej, że przecież akurat wymiana płytek to dość poważny remont, ich nakładanie jest problematyczne, może być to dość duży problem, duże koszty. Jeśli już więc zdecydowaliśmy się na płytki na podłodze, to najlepiej wybrać właśnie takie, które bez problemu przynajmniej te kilkanaście lat mogą nam posłużyć. To może być dużo lepsze wyjście, dużo lepsze rozwiązanie, które może być optymalnym. Dlatego zainwestowanie w porządne płytki – do kuchni, na korytarz, do łazienki – na pewno może być w dużej mierze odpowiednim wyborem, który przyniesie nam same korzyści.

Drewno staje się coraz bardziej modne. Jest na pewno też bardzo prestiżowe. Dlatego tak naprawdę jeśli faktycznie chcemy stworzyć aranżację, która będzie robić wrażenie, trzeba wybrać taki rodzaj pokrycia podłogowego, który będzie jak najlepiej służyć. Drewno jest takim materiałem, który będzie od nas wymagał naprawdę sporo. Pod względem utrzymania w czystości, w idealnym stanie – jest wymagają. Oczywiście teraz są takie sposoby zabezpieczania powierzchni, ze drewno ma szanse utrzymać się idealnie przez długi czas, będzie się pięknie prezentować i nie będzie narażone na różne czynniki. Jednak tak naprawdę zawsze może być ono dość problematyczne, gdyż niestety czasem zdarzają się takie sytuacje, że podłoga jest narażona na zalanie zachlapanie, wtedy wilgoć może wnikać w podłogę, w pokrycie podłogowe, dlatego wtedy drewno bardzie chłonie wilgoć.

Dodaj odpowiedź