Jak ustrzec podłogę przed zniszczeniami?

Jak ustrzec podłogę przed zniszczeniami?

Źródło: leasing bez BIK

Dom letni to marzenie niemal każdej rodziny. Zapewnia bowiem lokum dostępne w okresie przyjaznych warunków atmosferycznych w każdej wolnej chwili – kiedy tylko mamy ochotę na relaks. Jeśli więc posiadamy dom letni w atrakcyjnej dla nas okolicy – na zalesionym terenie, nad jeziorem czy w sąsiedztwie górskich krajobrazów – możemy cieszyć się rodzinnymi momentami spędzanymi we własnym lokum, a nie w obcych, wynajętych wnętrzach. Omija nas obowiązek telefonowania, rezerwowania terminów, planowania czasu do przodu, a także unikamy wydatków związanych z zakwaterowaniem w urlopowych zakątkach.

Jeśli więc jesteśmy szczęściarzami i posiadamy dom letni na własność lub właśnie rozpoczynamy prace związane z jego budową – nie starajmy się oszczędzać na siłę i zaplanujmy wszystko tak, aby jak najdłużej pełniło swoje funkcje bez zarzutu. Prowadźmy również niezbędną konserwację wykończonych powierzchni. Koszty częstych poprawek, odnawiania, remontów etc. mogą bowiem znacznie przewyższać to, co zainwestujemy w przygotowanie solidnego domu od podstaw.

W domu letnim na zniszczenia narażone są szczególnie podłogi. To bowiem powierzchnie użytkowane właściwie najczęściej i najintensywniej, a jednak zdajemy się zapominać, jak trudnym warunkom muszą sprostać podłogi. Przede wszystkim, stanowią oparcie dla ciężkich mebli mobilnych oraz zabudowy kuchennej i łazienkowej – to duże wyzwanie, a my chcemy przecież codziennie stąpać po przyjemnej dla stóp podłodze, a nawet spędzać na niej miłe chwile, oglądając filmy z przyjaciółmi czy bawiąc się z dziećmi. Dlatego też, warto zadbać o to, aby podłogi służyły nam w świetnym stanie jak najdłużej. Jak więc zabezpieczyć tego typu powierzchnie przed zniszczeniami, o które niestety stosunkowo łatwo? Przede wszystkim, wybierzmy duet skomponowany z odpowiedniego impregnatu i lakieru.

W domu letnim podłogi narażone są szczególnie na czynniki takie jak częste zmiany temperatury (związane z brakiem ogrzewania i chłodem w pewnych okresach roku), wilgoć oraz piach i różnego rodzaju pyły wnoszone do wnętrz przez domowników. Długotrwała ekspozycja na wymienione czynniki nieuchronnie prowadzi zaś do zniszczenia nawet najkosztowniejszych nawierzchni. Dlatego też, koniecznie sięgnijmy po impregnat. Wybierzmy preparat dobrej jakości – warto w tej kwestii poradzić się internetowych specjalistów lub zasięgnąć opinii zaufanego sprzedawcy, dla którego nie liczy się wyłącznie zysk, ale znaczenie posiada przede wszystkim zadowolenie klienta. Jednak, aby impregnat odpowiednio zabezpieczył podłogi, sam również musi zostać utrwalony. W tym celu służy natomiast lakier nawierzchniowy. Na rynku do wyboru mamy kilka typów lakierów, a w tym tańsze i mniej skuteczne lakiery alkidowe, co do których efektywności można mieć wątpliwości oraz lakieru poliuretanowe, które, co prawda, wyróżnia wyższa cena, ale i imponująca jakość ochrony. Nie próbujmy więc oszczędzać na siłę i zainwestujmy w sprawdzone produkty, nie zapominając o ich odpowiedniej aplikacji, a podłogi w domu letnim przez długi czas pozostaną w idealnym stanie.