Mieszkanie dobrze chronione przed słońcem

Mieszkanie dobrze chronione przed słońcem

Źródło: http://www.ekostaz.pl/

Kiedy nadchodzi lato, a słońce zaczyna naprawdę mocno operować, większość z nas chce osłonić swoje okna tak, aby zbyt dużo promieni słonecznych nie docierało do wnętrza mieszkania. Zimą promienie słoneczne są cenione, ale latem sprawiają, że w mieszkaniu robi się naprawdę bardzo gorąco. Na szczęście w sklepach znajdziemy szereg rozwiązań, które pomogą nam skutecznie ograniczyć ilość słońca w mieszkaniu.

Najlepiej łączyć różne rozwiązania

Kiedy zależy nam na osiągnięciu naprawdę bardzo dobrego efektu, powinniśmy postawić na połączenie kilku rozwiązań. Może to być na przykład zasłona z roletą, firanka z roletą czy panele, które wykonano z różnych rodzajów tkanin i zamontowano na karniszu z klasycznymi żaluzjami, których popularność zdaje się znowu rosnąć. Takie połączenia sprawią, że ilość światła słonecznego wpadającego do mieszkania zostanie naprawdę solidnie ograniczona.

Rolety i żaluzje

W sklepach ich wybór jest naprawdę bardzo duży. Wybierać można nie tylko między różnymi kolorami, ale również sposobem montażu czy mechanizmem, dzięki któremu rolety w ogóle działają. Dostępne są także rolety różniące się między sobą zastosowanym materiałem. Jeżeli zależy nam na zapewnieniu sobie jak najlepszej ochrony przed słońcem, powinniśmy postawić na rolety thermo. Pokryte są one powłoką aluminiową, która skutecznie odbija promienie słoneczne. Dzięki temu w ogóle nie dostają się one do wnętrza mieszkania i nie podnoszą panującej w nim temperatury.

Żaluzje popularne były na początku lat dziewięćdziesiątych. Potem ich popularność zaczęła drastycznie spadać. Dzisiaj znowu są naprawdę chętnie kupowane. Ich wielką zaletą jest to, że nie trzeba włożyć wiele trudu w ich wyczyszczenie. Wystarczy po prostu ich powierzchnię wytrzeć delikatnie wilgotną szmatką, aby zgromadzony na nich kurz został usunięty. Z całą pewnością to rozwiązanie doskonałe dla osób, które ponad wszystko kochają czystość. Trzeba jednak pamiętać, że klasyczne żaluzje mogą nie zapewniać idealnej ochrony przed słońcem.

Ciekawą propozycją jest roleta rzymska. Jej niewątpliwym atutem jest ogromna dekoracyjność. Prezentuje się ona o wiele lepiej niż klasyczne rolety, które tak chętnie umieszczane są w naszych oknach. Niestety, rolety rzymskie są nieco droższe od klasycznych. Z drugiej strony z powodzeniem można wykonać je samodzielnie. Wystarczy odrobina zdolności krawieckich oraz ładna tkanina dopasowana do reszty pomieszczenia.

Folie samoprzylepne

To rozwiązanie, które idealne jest dla osób nie lubiących zasłaniać okna zasłonami czy roletami. Do wyboru mamy te mleczne oraz takie, które dają nam efekt lustra weneckiego. W tym drugim przypadku zapewniamy sobie również doskonałą ochronę przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów – dopóki w naszym pomieszczeniu będzie ciemniej niż na zewnątrz, nic nie uda się w nim dostrzec. Takie rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością w biurowcach. W domach spotyka się je rzadziej. Decydując się na nie, trzeba pamiętać, że ich usunięcie naprawdę nie jest proste. Musi to więc być przemyślana decyzja.