Szybki remont mieszkania

Szybki remont mieszkania

Źródło: http://www.amondo.pl/

1440531_84128478Remont wielu z nas kojarzy się nie tylko z ogromnym bałaganem, oczekiwaniem na zmiany czy też efekty końcowe, ale również z wielkim nakładem czasu. Biorąc pod uwagę remont mieszkania pod kątem wszystkich pokoi mieszkalnych, mamy wrażenie, że będzie on trwał wieczność. Czy istnieje bowiem pojęcie takie jak: szybki remont? Wykonując remont samodzielnie, bez pomocy osób trzecich, musimy wziąć pod uwagę, że nie zrobimy nic w jeden dzień. Tutaj na takie czary niestety nie ma miejsca. Musimy spojrzeć bardziej realistycznie na ta kwestię. Prawda jest jednak taka, że decydując się na remont kilku pokoi przy odpowiedniej organizacji czasu, możemy wykonać to znacznie szybciej.

Weźmy pod uwagę wykonanie takich prac, jak gładzie, malowanie sufitów, ścian, i wykonanie szafy na jeden z ścian w pokoju. Do remontu przeznaczono 3 pokoje. Jeśli nie mamy na głowie rodziny ( ale mieszkanie jest umeblowane) zaczynamy od zabezpieczenia mebli, a także odsunięcie ich od ścian, którymi będziemy się zajmować. Nie przenośmy mebli z jednego pokoju do drugiego, strata czasu, naprawdę wystarczy odpowiednie zabezpieczenie folią. Pierwsze zajmujemy się gładzią. Po skończonym pokoju, nie czekamy, aż gładź nam wyschnie, tylko zaczynamy działać w drugim pokoju, a następnie w trzecim. Dzięki temu, nasze prace będą posuwały się do przodu i istnieje większe prawdopodobieństwo, że kończąc ostatni pokój, będziemy mogli zająć się pierwszym. Polacy mają tendencje do stosowania innych rozwiązań, pierwsze jeden pokój do końca, potem drugi itp. Niestety bardzo wydłuża nam to czas pracy, gdyż jak wiemy, gładź musi swój czas mieć na wyschnięcie. Przy takim systemie pracy stracimy około 3 tygodni na ”czekanie”, a przecież miało być szybko. Po przygotowaniu ścian zajmujemy się malowaniem. I tutaj już skupiamy się na danych pokojach. Ostatnim elementem będzie nasza szafa w danym pokoju. Im więcej obowiązków do wykonania tym ten czas będzie również odpowiednio zróżnicowany. Wiadomo również, że kładąc kafelki czas remontu będzie dłuższy niż malowanie ścian itp. Dlatego też nie możemy tutaj skupić się na narzucaniu ram czasowych w stosunku do przeprowadzonych remontów. Wszystko zależy w głównej mierze od narzuconych prac. Wart jednak pamiętać, że na czas pracy mają również wpływ materiały jakie do niej wykorzystamy. Remont należy przeprowadzać na materiałach jakościowych, nie skupiając się jedynie na oszczędnościach finansowych. W tym przypadku nasza oszczędność, może się spotkać z odmiennym skutkiem, chyba, że zależy nam jedynie na krótkotrwałym efekcie.

Czas jaki poświęcimy na remont w głównej mierze zależy od nas samych, naszego zaangażowania, jak i podejścia pod względem rozłożenia swoich prac. Musimy wziąć pod uwagę, że remont przeprowadzany w pustym mieszkaniu jest znacznie łatwiejszy niż remont z rodziną na głowie. Tutaj możliwość remontowania trzech jednocześnie pokoi staje się wręcz niemożliwe. Pora roku na remonty również ma znaczenie. W przypadku gładzi lepiej jest zdecydować się na okres cieplejszy, wówczas proces schnięcia będzie krótszy niż w okresie jesienno -zimowym, kiedy to mamy do czynienia z większą ilością wilgoci i zimnego powietrza.