Stwórz swoją wymarzoną łazienkę

Stwórz swoją wymarzoną łazienkę

Źródło: więcej

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu, choć właściwie świadomie wcale tego nie rejestrujemy. Prócz oczywistych potrzeb fizjologicznych, łazienka zapewnia nam przestrzeń, w której możemy połączyć ulubione zabiegi pielęgnacyjne z odrobiną relaksu i wytchnienia. Odprężająca kąpiel zwieńczona peelingiem i balsamowaniem ciała lub szybki, zimny prysznic o wschodzie słońca, wykonanie starannego makijażu przed wyjściem do pracy lub stylizacja eleganckiej fryzury przed ważnym spotkaniem – wszystko to pozwala poczuć się pewnie i ułatwia przebrnięcie przez ciężki dzień. Spraw więc, aby Twoja łazienka stanowiła wymarzone królestwo, w którym rankiem przygotujesz się do walki z trudami codzienności, a wieczorem wyciszysz się przed regenerującym snem.

Co przychodzi na myśl jako pierwsze? Oczywiście – płytki ceramiczne. Jeśli chodzi o wybór producenta, na rynku odnajdziemy mnóstwo propozycji. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych upodobań oraz budżetu, którym dysponujemy. Warto natomiast skupić się na kolorystyce i strukturze łazienkowych płytek. W kwestii barw, w łazience najlepiej sprawdzają się tony chłodne i stonowane, które pozwalają wyciszyć się i odpocząć, a nie sprzyjają nadmiernemu pobudzeniu. Spokojną kolorystykę wnętrza ożywi zaś ciekawa faktura płytek. Elementy wzorzyste można umieścić na całej powierzchni ściany czy podłogi, jeśli tylko są odpowiednio subtelne, bądź też zdobienia zaplanować można w konkretnych miejscach, aby urozmaiciły nieco wybrane lokalizacje.

Kolejną istotną kwestią jest decyzja, która dla wielu osób okazuje się poważnym dylematem – wanna czy prysznic? Tutaj powinniśmy kierować się przede wszystkim przestrzenią w łazience. Jeśli pomieszczenie jest przestronne – wanna nie ograniczy zbytnio miejsca, jeśli jednak dysponujemy niewielkim wnętrzem – warto pomyśleć o kabinie prysznicowej. Wanna i prysznic, prócz aspektów związanych z przestrzenią, posiadają również inne zalety i wady. Wanna bowiem świetnie sprawdzi się, jeśli zależy nam na relaksujących kąpielach i domowym SPA, kąpiąc się niezaprzeczalnie zużywamy jednak więcej wody. Prysznic natomiast umożliwia krótsze zabiegi związane z oczyszczaniem ciała, oszczędność wody i pieniędzy, ale posiadając w domu wyłącznie kabinę pozbawieni jesteśmy możliwości skorzystania z odprężającej kąpieli z książką w ręce. Jeśli wciąż nie możemy się zdecydować, a posiadamy dwie łazienki – w jednej warto umieścić wannę, w drugiej zaś prysznic.

Łazienka to również miejsce, w którym przechowujemy duże ilości kosmetyków – dotyczy to głównie przedstawicielek płci pięknej, chociaż w naszych czasach przywileju dbania o urodę nie odmawiamy oczywiście panom. Niezależnie od płci, z pewnością warto zadbać o meble mobilne lub też odpowiednią zabudowę z pożądaną liczbą szuflad, półek, szafeczek etc., która pomieści wszystkie urodowo-zdrowotne szpargały.
Wreszcie przychodzi czas na lustro i właściwe oświetlenie. Oba te elementy znowu potrzebne są głównie paniom. Ułatwiają bowiem wykonanie pięknego makijażu i ułożenie zachwycającej fryzury – zabiegów, bez których większość kobiet nie czuje się wystarczająco sobą.