Schowki w mieszkaniu, które pomogą zaoszczędzić przestrzeń

Schowki w mieszkaniu, które pomogą zaoszczędzić przestrzeń

Źródło: https://www.brdekret.com.pl/oferta/uslugi-ksiegowe/biuro-rachunkowe-warszawa-praga.html

Nie wszyscy mają to szczęście być posiadaczami mieszkań czy domów o naprawdę dużej powierzchni. W małych mieszkaniach liczy się każdy centymetr. Dlatego tak ważne są odpowiednio dobrane meble, które dostarczają nam miejsca na rozmaite drobiazgi. Różne schowki przydadzą się każdemu z nas. Na co stawiać, aby obecne były w naszym domu, a jednocześnie nie zajęły nam tak bardzo potrzebnego miejsca?

Alicja w Krainie Czarów, czyli po drugiej stronie lustra…

Lustro nie musi być tylko zwykłym, klasycznym i nieco nudnym lustrem. Może również stać się miejscem na szereg drobiazgów. Wystarczy postawić na coś na kształt szafki wiszącej na ścianie, której jedna z powierzchni przykryta jest właśnie odbijającą powierzchnią. Do takiej szafki możemy schować książki, apaszki, szaliki czy czapki. Z całą pewnością pozwoli nam to zaoszczędzić nieco miejsca.

Siedzisko z wieloma możliwościami, czyli nic nie jest takie, jakie się nam wydaje

Wstawiając do naszego mieszkania ławkę, nie musimy rezygnować ze schowka na drobiazgi. Dzisiaj w sklepach znajduje się naprawdę wiele mebli tego typu, które pod siedziskiem mają ukrytą naprawdę pojemną skrzynię. W takiej skrzyni możemy schować nie tylko nici czy włóczkę. Jeśli będzie ona odpowiednio duża, zmieści się do niej nawet pościel czy ręczniki. Pomoże nam to zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca w naszym domu.

Łóżko ze skrzynią, czyli dodatkowa powierzchnia zawsze się przyda

Dodatkowe miejsce przyda się również w sypialni, która nie jest zbyt duża. Wystarczy postawić na łóżko, które ma wyjmowaną sporych rozmiarów skrzynię. Ukryta pod materacem skrzynia może skutecznie ukryć dodatkową pościel, koce, ręczniki. Można w niej schować nawet ubrania użytkowanie sezonowo. Taka skrzynia umożliwia praktyczne złożenie rzeczy w taki sposób, aby się nie mięły i nie działo się z nimi nic złego. Z całą pewnością z takiej skrzyni będzie zadowolona każda pani domu.

Kanapa z dodatkowych dnem, czyli w salonie również można coś schować

Taki mebel ze schowkiem można umieścić również w naszym salonie, jednocześnie nie wpływając negatywnie na jego wystrój. Salon nie będzie zagracony, a my zyskamy kolejne dodatkowe miejsce na różnorakie przedmioty. W sklepach meblowych nie brakuje kanap, które posiadają podwójne dno ze schowkiem. Wykonane są one tak, aby schowek był całkowicie niewidoczny.

Ławeczka do przedpokoju, czyli żadna przestrzeń się nie zmarnuje

W przedpokoju przyda się mebel, na którym można usiąść, kiedy chcemy założyć buty. Z całą pewnością świetnym wyborem będzie ławeczka, która skrywa w sobie chociaż niewielki schowek. Jeżeli będzie on odpowiednio głęboki, schować będzie można w nim nawet buty. Dzięki temu więcej miejsca pozostanie nam w szafce na buty, co pozwoli na skuteczne schowanie większej ilości par obuwia. Z całą pewnością takie rozwiązanie jest bardzo korzystne. Pozwala schować więcej rzeczy, a jednocześnie oszczędza nam miejsce, które przecież zawsze się przydaje. Takich mebli nie brakuje w sklepach meblowych, ale również można je z powodzeniem wykonać samodzielnie. Wystarczy niewielkie zacięcie do majsterkowania.