Salon w Twoim mieszkaniu

Salon w Twoim mieszkaniu

Wiklinowe meble w Twoim mieszkaniu

Patrząc na meble z wikliny, masz na myśli wypoczynek, relaks na łonie przyrody, a może domek letniskowy czy południowy kurort, gdzie w wygodnym fotelu z wikliny sączyłeś drinki? Obecnie meble wiklinowe zadomowiły się także w naszych mieszkaniach. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tych niezwykle praktycznych mebli. Miłośnicy stylu ekologicznego, kolonialnego czy rustykalnego na pewno w swoim M już mają takie meble lub dodatki. Na rynku meblowym znajdziemy zarówno wiklinowe fotele, krzesła, stoliki kawowe lub rtv, ławy, jak i zrobione z wikliny regały, a nawet sofy. Obawiasz się, iż siadając na sofie czy fotelu będziesz słyszeć trzaskanie jak to kiedyś bywało? Nic z tych rzeczy, bo dzięki nowszym technikom wyplatania, meble te nie trzeszczą. Są też o wiele trwalsze od swoich poprzedników. Zakup sofy, krzeseł czy fotela z wikliny nie oznacza, iż będziemy siedzieć na twardym, bo wystarczy umieścić wygodne poduchy i narzuty. Ich kolor i fakturę najlepiej dobrać do ogólnej kolorystyki wnętrza.

Stół ze szklanym blatem- elegancki i stylowy

W wielu salonach czy jadalniach możemy znaleźć stoły ze szklanym blatem. Czemu tak chętnie je kupujemy i czy są one praktyczne na co dzień? Podstawową zaletą takiego mebla jest wygląd: stół ten będzie pasował do każdego wnętrza i kolorystyki. Co ważne, jest on niezwykle elegancki i efektowny, ponadto nie przytłoczy on pomieszczenia, nawet jeśli nasz salon nie ma wielkich rozmiarów. Zastanawiamy się zapewne, czy szkło jest wytrzymałe. Otóż nie jest łatwo rozbić czy uszkodzić szklany blat ze szkła hartowanego, jednakże musimy uważać na zarysowania i odpryski po bokach. Na stole tym możemy bez obaw stawiać gorące posiłki czy napoje. Jedyny kłopot to utrzymanie go w czystości, gdyż na szklanym stole widać nawet najmniejszy pyłek czy odcisk palca. Szczególnie kłopotliwe są tak popularne stoły z czarnym blatem. Do czyszczenia wystarczy używać zwykłego płynu do mycia szyb, a potem wycieramy go do sucha, aby nie zostały smugi. Jeśli mamy większy salon może warto w jednym kolorze wybrać szklany stół jadalniany i kawowy.

Piękne kompozycje na ścianie – obrazy częściowe 

Wydaje Ci się, iż ściany w Twoim mieszkaniu są puste, a całe wnętrze jest pozbawione duszy i tego „czegoś”? Może warto rozejrzeć się za obrazami i grafikami, które zawieszone na ścianie idealnie uzupełnią wystrój. Nie mówimy tutaj o tradycyjnych obrazach, ale tych częściowych. Jest to bardzo nowoczesna forma dekoracji, która ma rzesze zwolenników. Decydując się na zakup kompozycji złożonej z kilku elementów mamy ogromne możliwości manipulowania przestrzenią i dopasowywania zestawu do powierzchni ściany i mebli. Obrazy wieloczęściowe mogą stanowić kompozycję dwuelementową lub trzyczęściowy tryptyk, możemy je powiesić na jednej linii tuż obok siebie lub np. w pionie – jeden pod drugim – jeśli obrazy mają niezależnie motywy, które luźno do siebie pasują. Na takich obrazach pojawiają się pejzaże, układy kwiatów, mozaiki, napisy. Do obrazów częściowych zaliczamy obrazy kaskadowe. Tworzą je elementy o różnych wymiarach, ale to dzięki zestawianiu ich ze sobą otrzymujemy jeden zwarty obraz, np. pejzaż dużego miasta nocą, martwą naturę czy abstrakcyjną kompozycję.

Wentylator sufitowy

Patrząc na wentylator sufitowy, wiele osób od razu wspomni dawne czasy, kiedy to w mieszkaniach lampy tego typu były numerem 1. Dla innych wentylator sufitowy będzie kojarzył się z barem czy wakacjami na południu Europy. Obecnie wentylator sufitowy wraca do łask, gdyż zaczynamy doceniać jego funkcjonalność i stosunkowo niską cenę. Należy zaznaczyć, iż jest to bardzo praktyczne urządzenia całoroczne. Jeśli chcemy w swoim mieszkaniu zamontować taki sprzęt to warto wybrać model, który ma także funkcję lampy oraz można mu zmieniać tor ruchu. Latem zapewni nam on bowiem przyjemny chłód, natomiast w zimie ułatwi ogrzewanie pomieszczenia. Zapomnijmy o dawnych, nieco topornych wentylatorach, współczesne mają naprawdę stylowy design i cechuje je solidne wykonanie. Jak działa taki wentylator? Odczuwalna zmiana temperatury jest wynikiem mieszania się mas powietrza. Wystarczy odpowiednio ustawić łopaty. Niektóre modele zostały wyposażone w zdejmowane łopaty, dzięki czemu gdy nie są używane możemy je odkręcić.

Dodaj odpowiedź