Remont mieszkania pod wynajem

Remont mieszkania pod wynajem

Źródło: http://www.rabatypodoladowaniu.pl/

Kupno mieszkania na rynku wtórnym może być bardzo dobrą inwestycją. Szczególnie wtedy, kiedy kupujemy je z myślą o zarobkowym wynajmowaniu go a nie zamieszkiwaniu. Mieszkania na rynku wtórnym można znaleźć w naprawdę dobrej cenie. Czasami jest tak, że sprzedającym bardzo się śpieszy z zamknięciem transakcji z powodu różnych sytuacji życiowych. I to niewątpliwie jest dobra okazja, żeby za całkiem przyzwoite mieszkanie zapłacić równie przyzwoite pieniądze. Niedrogo mieszkania można też kupić na komorniczych licytacjach. Jakkolwiek byśmy go nie kupili to na pewno każde będzie nadawało się do generalnego remontu. Remont mieszkania od podstaw będzie na pewno kosztowny, ale sprawi, że wartość mieszkania podniesie się na samym starcie o co najmniej kilkanaście procent.

Planowanie remontu mieszkania od podstaw powinniśmy zacząć od dokładnej analizy każdego pomieszczenia. Już na pierwszy rzut oka widać, ile wkładu trzeba włożyć w każde pomieszczenie. Ale warto też wiedzieć, że nie wszystko zauważymy gołym okiem. Dlatego warto na takie oględziny zaprosić fachowca – na przykład specjalistę od remontów i wykończenia wnętrz. Wówczas dowiemy się, jaki jest stan ścian, podłóg czy wszystkich elementów wykończeń, których laik nie wychwyci gołym okiem.

Oczywiście remont mieszkania od podstaw, czyli kompleksowy, będzie też nie mało kosztował. I tutaj uwaga, im większe mieszkanie tym koszty remontu większe – to oczywiste. Ale w stosunku do wartości mieszkania o wiele bardziej opłacalne jest remontować duże aniżeli małe mieszkanie. Dlatego, że w przypadku dużego i drogiego mieszkania wartość remontu będzie stanowiła o wiele mniejszy procent w stosunku do wartości mieszkania aniżeli w przypadku małego.

Najdroższe w remoncie są oczywiście materiały budowlane. Wszelkie panele, płyty ścienne, kafle, gipsy, kleje, farby – wszystko to razem stanowi co najmniej połowę całego kosztu remontu. Druga połowa to oczywiście rachunek od firmy remontowo-budowlanej za wykonaną pracę. Jeśli chcemy, aby mieszkanie było wykończone naprawdę dobrze to nie warto żałować na materiały. Różnice w cenach nie są jakieś kolosalne, ale kolosalna może być różnica w trwałości i późniejszym użytkowaniu.

Warto pamiętać, że mieszkanie kupione pod wynajem będzie zarabiało dla Nas podwójnie. No i oczywiście generalny remont wymaga potem równie regularnego odświeżania i kosmetyki. Kupując mieszkanie, którego remont wyniesie 50000 złotych musielibyśmy je wynajmować co najmniej przez trzy a nawet cztery lata, żeby zwróciły nam się koszty remonty. Po takim czasie będziemy musieli odświeżać całość albo postarać się sprzedaż z zyskiem. Warto też zauważyć, że koszty usług firm remontowo-budowlanych w ostatnich latach utrzymują się na jednakowym poziomie. Wynika to z tego, że konkurencja w tej branży jest ogromna, a jednoosobowych i kilkuosobowych firm remontowo-budowlanych są tysiące. Jeśli chcemy wykonać remont mieszkania pod wynajem po jak najniższych kosztach warto przejrzeć ofertę większej liczby firm z tej branży. Ceny można też negocjować, a wszystko po to, żeby remont kosztował możliwie jak najmniej. Oczywiście nie warto oszczędzać na jakości materiałów i kosztem jakości wykonania remontu.