Przenieś swoje sprzęty do… lamusa!

Przenieś swoje sprzęty do… lamusa!

Źródło: fumino.pl

Kiedy wreszcie udaje nam się zamienić ograniczone wnętrza mieszkania lub apartamentu na swobodę i przestrzeń własnego domu, oddychamy z ulgą. Okazuje się bowiem, że w kuchni przebywać mogą nie maksymalnie dwie osoby, a z powodzeniem mieści się tam pięć. Co więcej, duża, narożna kanapa w salonie przestaje należeć do sfery marzeń, przestronny ogród staje się rzeczywistością, a kilka łazienek ułatwia znacznie poranne szykowanie się domowników do wyjścia do pracy czy też szkoły. Okazuje się jednak, że obojętnie jak dużą przestrzenią dysponujemy, w pewnym momencie… zaczniemy narzekać na niedostatek miejsca. To drażniące i kłopotliwe zjawisko, przed którym właściwie nie sposób się ustrzec. Mamy jednak sposób na to, aby poradzić sobie z natłokiem sprzętów oraz przedmiotów, na których przechowywanie brakuje nam przestrzeni we wnętrzu domu. Wszystkim poszukującym dodatkowych kilku lub kilkunastu metrów kwadratowych przedstawiamy lamus, czyli inaczej domek gospodarczy.

Najczęstszy problem stanowi składowanie sprzętu przeznaczonego do pielęgnacji ogrodu. Na prace związane z relaksującą, ale i upiększającą przydomowe terytoria hodowlą roślin najczęściej czas i chęci mamy w okresie sprzyjających warunków atmosferycznych – wiosną, latem i ewentualnie wczesną jesienią. Chcemy mieć wówczas pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia, a jednocześnie nie podoba nam się, kiedy pozostawiamy je rozrzucone wśród grządek i niezabezpieczone przed kradzieżą. Zimą zaś, kiedy prowadzenie ogrodu siłą rzeczy pozostaje dość mocno ograniczone, pragniemy po prostu przechowywać sprzęty czy przeniesione z zewnątrz doniczki, a nawet rowery w bezpiecznym miejscu, w którym nie groźna im ani wilgoć, ani niskie temperatury, ani też zachłanna ręka niepożądanego gościa. Dlatego też, lamus to wspaniała pomoc dla wszystkich miłośników ogrodów.

Jak przygotować odpowiedni domek gospodarczy? Przede wszystkim, zadbajmy o wystarczającą szerokość drzwi wejściowych. Powinny one zapewnić możliwość wprowadzenia do lamusa wszelkiego rodzaju narzędzi i sprzętów, łącznie z kosiarką czy taczką. Jeśli chodzi o wielkość pomieszczenia, pozostaje ona kwestią indywidualną – powinna jedynie spełniać wymagania zależne od preferencji domowników. W kwestii kształtu lamusa – tutaj także panuje dowolność, warto tylko pamiętać, że w przypadku domku gospodarczego w cenie jest prostota, która wydaje się być nie tylko funkcjonalna, ale i stosunkowo tania.

W domku gospodarczym przyda się oczywiście również dopływ wody, a co za tym idzie – kratka ściekowa. Zadbajmy też o odpowiednie oświetlenie, które ułatwi nam poszukiwania potrzebnych narzędzi i sprzętów wieczorem i nocą. Każdemu właścicielowi lamusa przypadnie do gustu również wygodny, łatwy do utrzymania w czystości blat oraz ruchomy stołek.

Jeśli więc narzekamy na brak miejsca i chcemy bezpiecznie ulokować ogrodowe szpargały i inne sprzęty – zdecydujmy się na domek gospodarczy, który ułatwi utrzymanie porządku i organizację składowania niezbędnych narzędzi.