Kuchnia – wygodna i funkcjonalna

Kuchnia – wygodna i funkcjonalna

Źródło: Kawiarki na indukcje na SwiezoPalona.pl

Każdy, kto choćby rzadko zajmuje się gotowaniem, zdaje sobie sprawę z faktu, że kuchnia powinna być urządzona przede wszystkim w sposób funkcjonalny. Dobrze zatem od razu po podjęciu decyzji o remoncie rozplanować ustawienie mebli tak, aby było możliwie najwygodniejsze, bowiem każdy remont czy przemeblowanie łączy się z dużym nakładem pracy i czasu, a zazwyczaj również ze sporymi wydatkami. Już podczas planowania aranżacji wnętrza trzeba pamiętać, że poza funkcjonalnością pomieszczenia ważną rzeczą jest jego ładny wygląd, aby domownicy czuli się tam dobrze.

Różne możliwości

Biała kuchnia – wiele osób ma wątpliwości czy aranżować kuchnię w jasnych kolorach. Obawy, że meble czy ściany będą się brudzić dużo szybciej niż w przypadku ciemniejszych odcieni są nieuzasadnione. Tłuszcz i opary z garnków są tak samo widoczne na meblach białych, jak i innych o jasnych barwach. Inaczej rzecz się ma w przypadku wyboru mebli kuchennych w ciemnych kolorach – brud, tłuszcz i kurz będzie tu widoczny znacznie szybciej.

Marzeniem wielu osób jest posiadanie kuchni z wyspą. W większości nowo powstałych bloków salony są połączone z częścią kuchenną. Wynika to przede wszystkim z faktu, że takie rozwiązanie jest po prostu wygodne. Dla coraz większej liczby osób kuchnia staje się ważną częścią życia rodzinnego i towarzyskiego. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest jego funkcjonalność. Wyspa, poza efektownym wyglądem, pozwala na wstawienie większej ilości szafek, co ułatwia przechowywanie niezbędnych akcesoriów. Ponadto osoba, która zajmuje się gotowaniem zyskuje dodatkowe blaty, które ułatwią sprawne przygotowywanie posiłków.

Wysoko zabudowana kuchnia – jej podstawowym atutem jest oczywiście bardzo duża ilość schowków. Szafki zamontowane pod sam sufit umożliwiają wygodne przechowywanie wszystkich rzeczy niezbędnych w kuchni. Jednak to nie jedyna zaleta takiej aranżacji. Ułatwia ona zamontowanie niezbędnych sprzętów na dogodnej wysokości (np. piekarnik na wysokości blatu), a jednocześnie wygląda efektownie. Zatem takie rozwiązanie spełnia najważniejsze kryteria: jest funkcjonalne i ładne.

Niezbędne urządzenia

Oczywiście wygląd każdego pomieszczenia jest niezwykle istotny, ponieważ w dużej mierze właśnie od niego zależy to, czy domownicy poczują się dobrze we własnych czterech kątach. Nie należy jednak zapominać o doborze odpowiednich urządzeń do kuchni, bowiem bez nich nawet najpiękniejsze wnętrze nie spełni podstawowych wymogów domowników:

Lodówka – jej wielkość powinna być uzależniona od tego jak liczna jest rodzina. Producenci oferują lodówki o różnych gabarytach oraz w wielu kolorach.

Piecyk gazowy lub płyta indukcyjna – tu również wielkość urządzenia powinna być uzależniona od ilości mieszkańców.

Zmywarka – wygodne rozwiązanie pozwalające na oszczędność czasu i pieniędzy. Dostępne są zmywarki o różnych rozmiarach, zatem nietrudno znaleźć taką, która pasuje nawet do niewielkiej kuchni.

Dodaj odpowiedź