Jak znaleźć solidną ekipę remontową?

Jak znaleźć solidną ekipę remontową?

Każda osoba, która zdecydowała się na zakup mieszkania lub remont starego wie, że niezwykle istotną kwestią jest znalezienie dobrej ekipy remontowej. Jednak jak namierzyć takich fachowców, którzy znają się na swojej pracy, a jednocześnie nie zrujnują portfela?

Gdzie szukać dobrych fachowców?

Warto popytać wśród znajomych – może się okazać, że znajomy z pracy, czy kolega, którego widzi się bardzo rzadko, niedawno sam skończył remont i może polecić sprawdzoną ekipę wykończeniową. Polecenie fachowców przez znajomych to najlepszy sposób na ich znalezienie, bowiem trudno podejrzewać, by ktoś zarekomendował firmę, która nie spełniła jego oczekiwań. Oczywiście ocena pracy specjalistów jest subiektywna, dlatego najlepiej odwiedzić znajomych i na własne oczy przekonać się jak ekipa remontowa wykonała swoje zadanie.

Przez Internet – to również dobra metoda poszukiwania specjalistów, bowiem często oferty wielu wykonawców można znaleźć w jednym miejscu. Dzięki temu można porównać chociażby cennik poszczególnych usług. Warto jednak pamiętać o tym, by dokładnie sprawdzić firmę znalezioną w sieci, jeszcze przed zleceniem remontu. Przede wszystkim dobrze zweryfikować czy firma ma siedzibę, aktywny numer telefonu oraz czy ma stronę internetową, na której można znaleźć zdjęcia z wykonanych już remontów. Należy jednak pamiętać, że opinie znalezione w Internecie nie zawsze są wiarygodne, bowiem komentarz może pozostawić tam każdy (również pracownicy firmy). Dodatkowo nierzadko niesolidni wykonawcy kasują negatywne informacje na swój temat. Nie warto dać się nabrać, zatem dobrze możliwie najlepiej sprawdzić fachowców.

O co pytać ekipę remontową przed jej zatrudnieniem?

Prawdopodobnie każdy chce zlecić prace wykończeniowe w swoim domu osobom, które mają doświadczenie. Trudno się temu dziwić, ponieważ w przedsięwzięcie inwestuje się niemałe kwoty, warto więc zlecić je komuś kto działa w dziedzinie już jakiś czas. Dobrze zapytać pracowników firmy jak długo zajmują się pracami remontowymi oraz jakie powierzchnie wykańczają najczęściej. Oczywiście długi staż i renoma na rynku wiąże się zwykle z większymi kosztami, jednak chyba warto zainwestować.

Drugą kwestią, którą należy poruszyć jest specjalizacja firmy. Osoby, które zwykle zajmują się wykończeniem łazienek prawdopodobnie są w tym świetne, jednak niekoniecznie muszą spełnić oczekiwania zleceniodawcy przy wykańczaniu pokoju i kładzeniu parkietu.

Dobrze zapytać o referencje firmy. Niektóre z nich mogą prowadzić katalogi, w których mają zdjęcia wykonanych dotychczas zleceń, dodatkowo niekiedy klienci zgadzają się na obejrzenie ich mieszkania po remoncie na żywo. Zobaczenie wykończonego mieszkania to najlepsza rekomendacja.

Na koniec prawdopodobnie dla wielu osób najważniejsze – koszt remontu. Należy ustalić go przed rozpoczęciem prac przez robotników. Dobrze również spisać umowę, aby w czasie trwania robót cena gwałtownie nie wzrosła.

Dodaj odpowiedź