Jak zaplanować przestrzeń w salonie?

Jak zaplanować przestrzeń w salonie?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Tam rodzina spędza bowiem wspólnie najwięcej czasu. W wielu domach właśnie w salonie jada się posiłki i spędza wieczory przed telewizorem. Poza tym, również odwiedzających dom gości, zawsze zaprasza się właśnie do salonu. W jaki sposób rozplanować przestrzeń w tym pomieszczeniu, aby była ona funkcjonalna?
Przede wszystkim, wszystko zależy od ilości domowników i wielkości salonu. Czasami ktoś zmuszony jest codziennie spać w tym pokoju. Wówczas kanapa powinna być duża i wygodna, koniecznie rozkładana. Poza tym, powinna ona mieścić wszystkich domowników. Jeżeli nie ma takiej możliwości, trzeba wówczas rozważyć możliwość zakupu wygodnych foteli, jeżeli jest na nie miejsce.
Kolejnym niezbędnym meblem jest z pewnością stół. To przy nim spotyka się cała rodzina i wspólnie jada posiłki. Przy stole również sadza się gości, którzy odwiedzają dom. Dobrze, jeżeli będzie to więc stół z możliwością rozkładania. W wielu sklepach istnieje możliwość zakupienia takiego mebla. Przy stole spędza się każdego dnia wiele czasu. Jeżeli członkowie rodziny lubią grywać w gry planszowe, z pewnością będą korzystali właśnie ze stołu, lub ewentualnie z ławy. Na podłodze w salonie powinien też znaleźć się miękki dywan, chyba, że ktoś w rodzinie jest alergikiem i cierpi na uczulenie na kurz.
Wiele osób twierdzi, że najlepiej jest wybierać dość klasyczne meble do swojego salonu. Moda co jakiś czas się przecież zmienia i nie ma sensu wymienianie mebli co dwa lata. Lepiej jest skupić się na kolorowych dodatkach. Można całkowicie odmienić swój pokój dzienny poprzez zmianę zasłon, poduszek, czy też bibelotów. Wystarczy dodanie innego koloru i pokój już wydaje się być całkowicie inny. Można też zmienić ustawienie mebli w salonie i również zyska on inny wygląd.
Nie można zapominać też o odpowiednim oświetleniu w pomieszczeniu. Lepiej jest postawić na kilka punktów świetlnych, na przykład nad stołem, czy też za kanapą, do czytania książek. Wówczas można zmienić nastrój w pokoju, poprzez zmianę natężenia i źródła światła. Trzeba pamiętać jednak o tym, aby można było pokój dostatecznie oświetlić, aby można było w nim pracować i czytać. konieczne jest odpowiednie zaplanowanie źródeł oświetlenia.

Dodaj odpowiedź