Jak ograniczyć koszty remontu

Jak ograniczyć koszty remontu

Źródło: wykładziny dywanowe

Wiele osób marzy o jakiejś zmianie w swoim domu, chciałoby wyremontować mieszkanie, lecz posiadane środki finansowe są zbyt małe. Wtedy nie trzeba całkowicie rezygnować ze swoich marzeń, tylko zastanowić się, jak można obniżyć te koszty i co zrobić, by remontownie nie nadszarpnęło zanadto naszego domowego budżetu. Przede wszystkim, trzeba dokładnie sprawdzić mieszkanie, wszystkie pomieszczenia, zobaczyć, które wnętrza faktycznie wymagają jakichś zmian. Jeśli nie podobają się nam podłogi, niekoniecznie trzeba od razu je wymieniać.

Remonty podłóg
W przypadku podłóg z desek, dobrze jest dokładnie przyjrzeć się, czy nie mają one poważnych uszkodzeń, czy nie są zagrzybione, porażone wilgocią, zaatakowane przez korniki, spróchniałe czy popękane. Jeśli takich niepokojących objawów nie zauważymy, może po prostu wystarczy pomalowanie ich, a niekoniecznie zrywanie. Jeżeli jednak ktoś koniecznie chce zmienić wygląd podług, pewnym rozwiązaniem może być położenie na nie nowoczesnej, dobrze dobranej wykładziny. Obecne bez problemu można dostać wykładziny imitujące panele czy płytki, tak więc nie trzeba wcale kupować tych dosyć drogich materiałów i wykosztowywać się na ich zamontowanie, gdyż wystarczy taka sztuczka. W dodatku, do położenia wykładziny niekoniecznie trzeba zatrudniać fachowców, pan domu powinien sobie z takim zadaniem poradzić. Ważne jest tylko, by sprawdzić, czy deski są faktycznie zdrowe i nie trzeba ich wymienić. Konieczne będzie też położenie pod wykładzinę warstwy izolującej, która dodatkowo ociepli podłogę, poza tym – wyrówna powierzchnię. Stare deski mogą być niestety nierówne, skrzypiące – taka izolacja pozwoli odpowiednio się więc zabezpieczyć przed takimi efektami.

Wyrównanie ścian
Jeśli stwierdzimy, ze nasze ściany wymagają odnowienia – nie tylko malowania, ale też wyrównania powierzchni – w tym przypadku też można poszukać metod na oszczędniejszy remont. Często stosowaną i bardzo popularną metodą wyrównywania nierówności jest kładzenie gładzi szpachlowej na ściany. Efekty są owszem, znakomite, oczywiście, jeśli praca zostanie wykonana poprawnie, lecz zabiera to bardzo dużo czasu, jest brudzące i na pewno koszty wynajęcia fachowca będą dość spore. Co prawda gips, gładź, grunt i podstawowe narzędzia do ich nakładania nie są zbyt drogie, ale żeby uzyskać dobre efekty, trzeba nałożyć kilka warstw. Tak więc na pewno będziemy musieli się liczyć z dużymi wydatkami, bo nakładanie oaz szlifowanie to dość żmudna robota, wymagająca wielu poprawek. Taniej może wyjść użycie płyt kartonowo -gipsowych, które montuje się na ścianach. Dzięki temu, powierzchnia ścian staje się idealnie równa i to błyskawicznie! Bez konieczności zapylania całego mieszkania, za jednym, zamachem każda ściana zostanie idealnie wyrównana. Nawet bardzo poprawnie wykonane nakładanie gładzi nie da tak perfekcyjnych i nieskazitelnych efektów. Płyty nie są bardzo drogie, oczywiście montować je musi osoba, która zna się na tym, lecz też nie będzie to kłopotliwe w samodzielnym montażu. Tak więc w efekcie, użycie płyt może być lepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy uzyskać szybko wspaniałe wyniki i nie wykosztowywać się zanadto.