Drzwi wejściowe – solidne i stylowe powitanie

Drzwi wejściowe – solidne i stylowe powitanie

Źródło: Sprawdź wideodomofony na https://www.ajm-alarmex.pl/alarmy/wideodomofony/

Urządzanie domu lub mieszkania to ekscytujące, choć odrobinę stresujące wyzwanie. Pragniesz bowiem połączyć wysoką jakość z przystępną ceną, atrakcyjny wystrój z trwałością i bezpieczeństwem. Pamiętaj, że drzwi wejściowe to wizytówka Twojego domu. To one będą witać Cię każdego dnia po pracy. To w nie będą pukać goście, odwiedzający Cię po raz pierwszy i, wreszcie, to one mogą stać się płótnem, jeśli Twoje dziecko niespodziewanie zechce zabawić się w domowego malarza i nikt w porę go nie powstrzyma.

Przedstawiamy Ci więc krótki artykuł, w którym dowiesz się, czym kierować się podczas wyboru drzwi wejściowych. Nasze wskazówki połącz z radami specjalisty, u którego dokonasz zakupu, a z pewnością nie będziesz zawiedziony.

Przede wszystkim zdecyduj, jakich drzwi potrzebujesz – jednodzielnych czy też dwudzielnych. Wszystko zależy od Twoich możliwości i upodobań. Następnie zwróć uwagę na wymiar – światło przejścia. To ono decyduje o komforcie codziennego użytkowania drzwi. Odpowiednia ich szerokość ma również znaczenie podczas urządzania domu i remontów, kiedy do pomieszczeń wnosi się nowe meble, sprzęty RTV i AGD oraz inne. Rozsądnie wybierz także próg – im niższy, tym praktyczniejszy i bezpieczniejszy – przyjazny również dzieciom i osobom starszym.

Jeśli kupujesz drzwi do domu, pamiętaj o tym, aby zapewnić im odpowiednie zadaszenie. Ma to szczególne znaczenie, jeśli decydujesz się na drzwi otwierane na zewnątrz – wówczas, zyskujesz dodatkową przestrzeń w holu, ale jeśli nie przygotowałeś zadaszenia, a właśnie mamy śnieżną zimę – otwarcie drzwi będzie sprawiać kłopot. Jeśli natomiast od kilku dni trwa ulewa – drzwi zamoczą się. Otwieranie drzwi do wewnątrz co prawda ogranicza przestrzeń, ma jednak swoje plusy pod postacią większego bezpieczeństwa.

Przybliżmy teraz temat bezpieczeństwa. Postaw zatem na drzwi antywłamaniowe. Powinny one być wyposażone w szereg oznaczeń, o których objaśnienie poproś wykwalifikowaną obsługę sklepu. Między innymi, takie drzwi powinny posiadać tabliczkę, na którą naniesiono nazwę firmy, rok produkcji, numer atestu i klasę drzwi. Co więcej, drzwi antywłamaniowe muszą mieć minimalnie trzy zawiasy, bolce antywłamaniowe oraz atestowany zamek, ewentualnie zamki. Ważny jest również wybór szyby antywłamaniowej – po pierwsze, po uderzeniu, szkło tego typu szyby pęka, ale nie rozsypuje się, dzięki czemu chroni przed niebezpiecznymi odłamkami szkła. Po drugie – szyba antywłamaniowa jest niezwykle wytrzymała na uszkodzenia, i aby ją rozbić potrzeba nadludzkiej siły.

Postaw także na ognioodporność drzwi. Na rynku dostępne są modele przeciwpożarowe, które przez określony czas, w razie pożaru, zapobiegają przedostawaniu się ognia do wnętrza domu. Istotna jest również dymoszczelność drzwi.

Wreszcie – postaw na dźwiękoszczelność. Przy zakupie drzwi zwróć uwagę na współczynnik akustyczny drzwi – Rw. Im wyższy, tym wyższą masz gwarancję, że drzwi nie przepuszczają nadmiaru dźwięków i chronią uszy Twoje i Twoich najbliższych przed niechcianymi doznaniami słuchowymi, zapewniając ciszę i spokój.