Architekt wnętrz pomoże Ci urządzić dom!

Architekt wnętrz pomoże Ci urządzić dom!

Źródło: nprofit.net

Wykończenie wnętrz w budowanym domu trzeba zaplanować jeszcze zanim w ogóle dom zostanie wybudowany. Warto zrobić to już na etapie projektowania domu. Dlaczego? Dlatego, że projekt budowlany musi uwzględniać rozkład pomieszczeń, więc dobrze mieć już w tym czasie poukładaną w głowie wizję na całość wyglądu domu. Poza tym pod planowane wykończenie musimy od razu zaprojektować ogrzewanie, rozkład gniazdek elektrycznych a także wszelkie kwestie wodno – kanalizacyjne.

Jeśli wiemy czego chcemy, ale nie za bardzo umiemy Naszą wizję poukładać na papierze czy choćby w głowie we wszystkim pomoże Nam architekt wnętrz. Architekturę wnętrz oferuje większość biur projektowych i architektów tak więc możemy od razu zamówić projekt domu jak i jego późniejszego wykończenia. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż już na etapie projektowania możemy stworzyć wizualizację naszego budowanego domu zarówno z zewnątrz jak i w środku. Zanim pójdziemy do biura architektonicznego czy odwiedzimy biuro projektów poukładajmy sobie w Naszej wyobraźni całą wizję domu, który będzie nam służył pewnie przez kolejne kilkadziesiąt lat.

Ale z usług architekta wnętrz możemy również skorzystać nawet wtedy, kiedy Nasz dom stoi już wybudowany czy to w stanie surowym otwartym czy w stanie surowym zamkniętym. Wówczas taki specjalista od wykańczania wnętrz zaprojektuje dla Nas wygląd wizualny w środku nowo postawionego domu. To również nie jest żaden problem, nie mniej jednak taki projekt trzeba będzie dostosować do możliwości jakie daje wybudowany budynek.

W praktyce architekt wnętrz może zająć się zarówno zaprojektowaniem wszystkiego co będzie w środku jak i dopilnowaniem, aby całość zrealizowana została jota w jotę według powstałego projektu. Taka usługa będzie praktycznie dwukrotnie droższa aniżeli jeśli zdecydowalibyśmy się jedynie na sam projekt. Ale wówczas nie musimy się już martwić o nic. Architekt zajmuje się wówczas wszystkim, począwszy od znalezienia wykonawców projektu a na zamówieniu wszelkich niezbędnych do projektu materiałów kończąc.

Jeśli kupiliście dom na rynku wtórnym i chcielibyście go urządzić po swojemu to też żaden problem. Zaprojektowanie całej zmiany wykończenia też można zlecić firmie bądź osobie specjalizującej się w projektowaniu wnętrz. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie wszystko co będziemy chcieli zmienić będzie się dało zmienić. No i na pewno koszty przerobienia wnętrz będą o wiele większe aniżeli wykończenie domu w stanie surowym.

Architektura wnętrz to ciągle mało popularna branża, ale należy zauważyć, że rozwijająca się w bardzo szybkim tempie. Budując dom każdy stara się raczej zrobić to jak najtańszym kosztem a skorzystanie z projektanta na pewno nie wpłynie na oszczędności przy realizacji budowy. Ciągle jest to więc usługa dla tych, którzy nie muszą się nazbyt trzymać za portfel przy budowaniu i wykańczaniu swojego domu. Skorzystanie z takich usług jest więc ciągle pewnego rodzaju luksusem, ale koszty tych usług w ujęciu sumarycznych kosztów budowy całego domu nie są jakoś szczególnie wysokie.